Haber

Sadece öğrencilere ders vermekle kalmıyor, aynı zamanda sobayı yakıyor ve okulu temizliyor.

Sadece öğrencilere ders vermekle kalmıyor, aynı zamanda sobayı yakıyor ve okulu temizliyor.

HAKKARİ Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dilektaşı köyüne bağlı Çalımlı mezrasında ucuz öğretmenlik yapan Müjgen Karaman, öğrencilere güçlükle ders vermekle kalmıyor, aynı zamanda soba yakıyor, okulu temizliyor.

Üniversiteyi bitirip köyünde öğretmenlik yapan Müjgen Karaman, tüm zorluklara rağmen öğrencilerini geleceğe hazırlamak için tüm fedakarlıkları yapıyor. Öğrencileri için odun kesen, soba yakan Müjgen öğretmen, düzenli olarak sınıfını temizliyor ve camları siliyor. Karlı günlerde öğrencilerini tek tek evlerine bırakan kahraman, köylüler tarafından da takdirle karşılanıyor.

“Öğrenciler için dağın zirvesine çıkmaya hazırım”

Müjgen Karaman, köyünün çocuklarına en iyi şekilde eğitim verebilmek için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu belirtti. “Buraya özellikle köyümdeki çocuklara en yeterli eğitimi vermek ve onlara yardım etmek için geldim. Derse gelmeden önce dışarıda odun keserim, kırık odun ve kömürü içeri taşırım. Ocağımızı yaktıktan sonra hava sıcaktır. .ve keyifli bir ortamda ders veriyoruz.Ben sadece öğretmen değilim hem anne hem babayım.Ayrıca okulun tüm işlerini ve temizliğini yaparak kapıcı olarak çalışıyorum.Tüm işlerden çok memnunum Yaparım çünkü köyümün çocuklarını yarınlara hazırlıyorum Geleceğimiz olan çocuklarımız için varım Tüm fedakarlıkları göstermek için buradayım Ayrıca kar temizleme yapıyorum yorucu olabiliyor ama öğrencilerime değer.Dersten sonra soğuğa ve kara rağmen tüm öğrencilerimi tek tek evlerine bırakıyorum.Bundan daha güzel bir duygu olamaz.Çünkü o zamanlar hem anne hem babayım. . Bize vermiş oldukları tüm destek için teşekkür ederim. a Tüm Milli Eğitim Müdürlüğü fa başta Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Atael olmak üzere. Yeter ki öğrencilerimiz okusun, ben dağın zirvesi de olsa gitmeye razıyım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu