Haber

Ankara’da PKK/KCK ve DEAŞ operasyonu: 24 şüpheli hakkında tutuklama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK/KCK ve DEAŞ’a yönelik soruşturmalar kapsamında 24 şüpheli hakkında tutuklama kararı verdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, Terör Kabahatleri Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen PKK/KCK soruşturmasında, 19 şüphelinin Ankara sınırları içinde çeşitli tarihlerde düzenlenen örgütlü faaliyetlere davet ve davet üzerine katıldığı belirlendi. kuruluş tarafından verilen talimatlar. Şüphelilerin terör örgütünün şiddet yöntemlerini övme ve bu teknikleri yasal hale getirme şeklinde propaganda yaptıkları belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da terör örgütü DEAŞ’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında yabancı uyruklu 5 zanlının örgütte yer aldığına ve örgütsel faaliyetlerde bulunduğuna dair delillere de ulaştı.

Eş zamanlı olarak, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iki soruşturmada haklarında tutuklama kararı verdiği 24 zanlının yakalanması için 5 ilde Ankara merkezli operasyonlar başlatıldı.

Şüphelilerin yakalanması ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevkine ilişkin işlemler Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma TEM Şube müdürlükleri tarafından sürdürülüyor.

atasehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu